Pluszaki dla dzieci

 

 

Szumiące misie Szeptusie zostały stworzone z myślą o długotrwałym rozwoju dzieci. Urządzenie szumiące nie jest przytwierdzone na stałe, dzięki czemu pluszaki Szeptusie mogą służyć dziecku nie tylko na początku jego życia, ale pełnić również role ulubionej przytulanki w kolejnych latach życia maleństwa. 

Szumiący sensoryczni bohaterowie, pluszaki z Krainy Szeptusiolandii stają się niezapomnianymi pierwszymi pluszakami, przyjaciółmi naszych dzieci, które pomogą rodzicom nie tylko w uspokojeniu oraz uśpieniu niemowlaków, ale również w stymulacji zmysłów wzroku oraz słuchu. 


Bajki do czytania: Przygody szumiących misiów Szeptusiów 

Szumiące misie są kluczem do dziecięcego świata, dzięki emitowanym białym szumom pomagają niemowlęciu w zaśnięciu. Po wyjęciu urządzenia szumiącego otwierają wrota dziecięcej krainy fantazji, w której wystarczy wcielić się w jedną postać z naszych bajek dla dzieci do czytania. Za pomocą naszych opowiadań starsze dzieci odkrywają czym jest dobro, przyjaźń i wzajemny szacunek. Szumiące misie Szeptusie stają się bohaterami, w których rodzic wcielający się w rolę narratora opowiada o różnych ciekawych oraz edukacyjnych przygodach Szeptusiów. 

Pluszaki sensoryczne poznaj magię dotyku

Świat szumiących misiów szeptusiów wypełnia grupa sześciu pluszaki sensorycznych z rodziny Szaraków i Zieleniaków. Szumiący Kotek Psotek, Szumiący Królik Chrupek oraz Szumiąca Sówka Mądrusia. Te niebywale miękkie pluszaki, Słodziaki, mieszkają w krainie Szeptusiolandii.

Pluszaki sensoryczne 

Szeptusie przez swoje serduszko emitują aż 7 rodzajów szumu, dzięki któremu uspokoją oraz uśpią każdego niemowlaka. Wszyta szeleszcząca folia sensoryczna oraz kontrastowe kolory Zieleniaków i Szaraków intrygują niemowlaki do zabawy, która pomaga w rozwoju naszych dzieci.

Integracja sensoryczna

Dla prawidłowego rozwoju dziecka i procesu integracji sensorycznej bardzo ważne jest równomierny oraz wspólny rozwój zmysłów. Proces integracji sensorycznej to właśnie świat odbierany przez nasze zmysły. Zmysły dotyku, wzroku, słuchu czy węchu. Mózg analizuje oraz przetwarza informacje z różnych bodźców, aby informować człowieka o otoczeniu, w którym się znajduje. Dla prawidłowego rozwoju dziecka wszystkie zmysły muszą wspólnie ze sobą działać. To właśnie w wieku dziecięcym podczas zabawy rozwijamy zmysły oraz proces integracji sensorycznej. Szeptusie zostały stworzone z myślą, aby oddziaływać głównie dotyk, ale są również wyposażone w podstawowe funkcje sensoryczne i pomagają w kształtowaniu:

  • Dotyku — Wypełnione regenerowaną wysoko-odbojną oraz miękką ekologiczną kulką sylikonową zapraszają dzieci do ściskania. Uszyte z bardzo przyjemnego materiały Minky posiadają naszywkę oraz wstawki z folii sensorycznej, która stymuluje i zachęca do dotykania. 
  • Wzroku – Kontrastowe kolory Zieleniaków i Szaraków intrygują dzieci pobudzając zmysł wzroku.
  • Słuchu – Dzięki wszytej specjalnej szeleszczącej folii podczas zgniatania uszek bądź łapek wydają szeleszczące dźwięki zachęcając do zabawy.

Biały szum służy uspokojeniu oraz pomocy w wyciszeniu oraz zaśnięciu. Po wyjęciu urządzenia szumiącego Szumiące misie stają się pomocą do rozwoju naszego niemowlaka. Dzięki swojej spłaszczonej formie służą dzieciom jako pluszowej przytulanki oraz pełnią rolę poduszeczki. Są niezapomnianym pierwszymi pluszakami. Po wyjęciu urządzenia szumiącego, dzięki swojej miękkości tkaniny Minky oraz ekologicznemu wypełnianiu regenerowaną kulką sylikonową zachęcają to przytulania. Stworzone wypełnienie staje się poduszeczką do której starsze dzieci mogą wyszeptać im swoje sny